Program

Dvacátý pátý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět se blíží. Uskuteční se od 22. března do 2. dubna ve 28 městech po celé České republice. V Praze festival proběhne od 22. do 30. března 2023. Vybrané filmy budou po skončení festivalu dostupné ke zhlédnutí na platformě Jeden svět online.

Kompletní program zde naleznete 1. března 2023 společně se spuštěním předprodeje.

Jeden svět nemá jen jedno festivalové centrum. Koná se v jednom čase napříč celým Českem, napříč společenskými kontexty i charaktery všech, kdo se na něm podílí. Jeho nedílnou součástí jsou regionální partneři, které vyzdvihuje nová struktura festivalu. 

Společně vytváří decentralizovaný formát s bohatou kooperací na všech frontách, díky čemuž vzniká intenzivní vzájemný dialog mezi pořadatelskými městy a individuálnější přístup k programu, divákům i divačkám.

Přehled festivalových měst naleznete zde.

Téma festivalu

Pětadvacátý ročník nese podtitul Cena bezpečí.

„Všemi filmy letošního ročníku prostupuje téma nejistoty a hledání bezpečí. Ať už jde o pocity finančního zajištění, rodinného zázemí, anebo jistoty garantované státem, pro každého z nás tato spojení znamenají něco jiného. I cena, kterou jsme za bezpečí ochotni platit, je pro každého jiná. Sloganem Cena bezpečí bychom proto chtěli přimět publikum napříč ČR k zamyšlení a vzájemnému respektu k různorodým projevům strachu,“

popisuje ředitel festivalu Ondřej Kamenický.