Program

Festival Jeden svět 2022 skončil jak analogově, tak digitálně. Věříme, že vás letošní program zaujal a než pro vás připravíme další ročník, můžete si pustit ty nejlepší dokumentární snímky z uplynulých ročníků na platformě Jeden svět online. Mezi filmy najdete i snímky, které připomínají třicetileté výročí vzniku organizace Člověk v tísni.

Pohled na plný kinosál pražské Lucerny. Prostorem prochází světelný kužel promítačky.

Jeden svět 2023

Program 25. ročníku Festivalu Jeden svět zveřejníme 1. 3. 2023 společně se spuštěním předprodeje. Na festival se můžete těšit od 22. března do 2. dubna ve městech po celé České republice.

Na platormě Jeden svět online naleznete filmy s českými titulky, některé mají navíc i anglické a jsou přehledně označené jako English friendly. Filmy letošního ročníku budou mít všechny české a anglické titulky. Protože se i v online prostoru snažíme o přístupnost pro všechny, vybrané dokumenty jsou opatřeny popisnými nebo barevnými titulky a také audiopopisem.

 

Jeden svět je jeden, ať je v Praze, nebo v regionech

Výjimečnost festivalu Jeden svět spočívá v tom, že není jednou centralizovanou událostí, ale je rozprostřen v prostoru i čase napříč Českem, společenskými kontexty i individuálními charaktery všech, kdo se ho účastní a kdo na něm spolupracují. Regionální partneři festivalu jsou jeho nedílnou součástí, a proto se organizátoři již v loňské roce rozhodli předělat strukturu festivalu a tento kolektivní, kooperativní a decentralizovaný formát učinit klíčovým stavebním kamenem.

Vzniká tak prostor pro intenzivnější vzájemný dialog mezi jednotlivými pořadatelskými městy s jejich individuálním přístupem k programu i divákům a divačkám.